לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

איתור אם נושאת עבור תהליך פונדקאות

יש כמה עצות שיכולות לעזור להורים מיועדים המעוניינים להשתמש בשירותי פונדקאית. השלב הראשון הוא איסוף פרטים על נשים המתעניינות באפשרות להיות פונדקאית. נשים אלו יכולות להיות בטווח גילאים 22-38 בלבד, לעמוד בדרישות בריאות המפורטות על ידי הועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים ולאחר הריון מוצלח וגידול ילד אחד לפחות. עם זאת, קיימים קריטריונים נוספים אליהם מתייחסת ועדת האישור בבואה לאשר את האם הנושאת. הורים נדרשים להיות מודעים לקריטריונים הללו ולאתר אם נושאת על פיהם.

איתור אם נושאת עבור תהליך פונדקאות

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אדי סוברי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.

כדאי לערוך פגישה ולשאול את הפונדקאית המיועדת שאלות שיעזרו לקבוע האם היא מתאימה לתהליך. באותה פגישה רצוי להסביר באופן מלא על תהליך המיון, לפרט את התשלומים המגיעים לה באם תהיה פונדקאית ולהשאיר עבורה מקום לשאלות נוספות. סינון ראשוני וגס ניתן לערוך גם באמצעות שיחת טלפון עם אישה המעוניינת לשמש בתור אם פונדקאית.

כדי לדעת אילו שאלות כדאי לשאול את הפונדקאית כדי לקבוע האם היא מתאימה להיות אם נושאת, ניתן להתייעץ בפורום פונדקאות עם עורך דין המתמחה בתחום.

התאמה גניקולוגית ופסיכולוגית

הורים הבוחרים להתקדם בתהליך הפונדקאות מול אם פונדקאית יכולים להיעזר בשירותי חברות מקצועיות העוסקות בתחום. חברות אלו מעסיקות אנשי מקצוע המבצעים בדיקות של התאמה גניקולוגית ופסיכולוגית. רופא נשים צריך לבחון את התאמתה של האם מבחינה גניקולוגית עבור ההורים ותוך שמירה על בריאות העובר. לאחר מכן מתבצע אבחון פסיכולוגי, בו פסיכולוג מומחה מנהל שיחות עם האם הפונדקאית כדי להסיק לגבי כשירותה. תהליך המיון חיוני לאיתור אם פונדקאית והוא יכול למנוע עוגמת נפש ונזקים בריאותיים.

התהליך של איתור אם נושאת עבור פונדקאות ארוך ועשוי להימשך מספר חודשים לפחות. הורים נדרשים לגלות סבלנות, לשמור על תהליך מסודר של איתור וסינון בין מועמדות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות. קשה לבחור אם פונדקאית ולכל החלטה יש משמעות ארוכת טווח. יש גם המון היבטים מוסריים, הלכתיים וחוקיים המשפיעים על התהליך. בישראל נחקקו לאורך השנים חוקים רבים המסדירים את התהליך וההורים חייבים להיות מודעים אליו. זו הדרך היחידה לממש מצד אחד את הזכויות של בני זוג להביא ילד לעולם בתהליך פונדקאות, אך מצד שני לשמור על בריאות האם הנושאת והעובר.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר Lawyersnet עורכי דין בישראל לעמוד כדי המלצה, חוו”ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עורכי דין בישראל לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עורכי דין בישראל עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף