Lawyersnet_MainPic עורכי דין בישראל
Lawyersnet_MainPic עורכי דין בישראל
פנייה לייעוץ אישי  5 הטעויות הנפוצות בהסכמי גירושין (מדריך משפטי)

  החלטתם להתגרש עם רצון אמיתי וכנה לכבד אחד את השנייה? הסכם גירושין יאפשר לכם להתגרש בצורה נעימה על כוס קפה במרפסת ולקבוע בעצמכם את חוקי הגירושין.

  אבל, ממה צריך להיזהר? מה הטעויות השכיחות ביותר שהצדדים עושים בעריכת הסכם גירושין? פיקחו עיניים ושימו לב

  5 הטעויות הנפוצות בהסכמי גירושין (מדריך משפטי)

  תוכן עניינים

  הסתמכות הצדדים על עצות מכרים

  כשאנחנו נקלעים לסיטואציה מסוימת במרבית הפעמים נחפש את אותו חבר, שכן, מכר שעבר אותו דבר/ hjs עם זאת, סיטואציות דומות לא בהכרח כוללות אנשים דומים.

  עשו לעצמכם טובה וימנעו מעצות אחרים, פעמים רבות אנשים ייעצו לכם לפעול בצורה מסוימת תוך תחושות טינה, כעס ומhרמור אישיות שלהם.

  כמובן שכוונתם טובה והם רק רוצים לסייע לכם, אולם לעיתים הם ישליכו עליכם את חששותיהם, דבר העלול לחבל ולפגוע ביחסיכם.

  זכרו, כי רק אתם מכירים את הזוגיות שניהלתם ואותם מייעצים לא בעלי הידע והכלים לבחון באופן מקצועי את ההיבטים המשפטיים בעניינכם. אז, כמובן שניתן להתייעץ עם הסובבים ולוודא איך הם התנהלו בהיבט מסוים, אולם קחו זאת בעירבון מוגבל.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   חתימה על הסכם מקפח

   פעמים רבות, אחד הצדדים ירגיש כי הגיעו מים עד נפש וכל מה שהוא רוצה זה רק לסיים את הסיפור ולהתגרש. זכרו, החיפזון הוא מן השטן. הסכם גירושין שייכתב בצורה מהירה ולא מדויקת תוך ויתורים רבים על ידי אחד הצדדים, עלול להוביל למצב בו צד יוותר על דברים רבים בלי סיבה מוצדקת.

   הסכם גירושין הוא הסכם לטווח ארוך ובעל משמעויות כלכליות ואישיות כבדות שישפיעו על הרכוש, הילדים והמזונות. חשוב להבין שהצדדים יישאו בתוצאות ההסכם למשך שנים רבות, על כן חשוב לדאוג שתרגישו מרוצים מההסכם.

   נכון שבשביל הסכם גירושין טוב, הצדדים יצטרכו להגיע לעמק השווה ולשם אי אפשר להגיע בלי וויתורים והתפשרויות וכמובן שאין הסכם שיהיה מושלם, עם זאת חשבו עם עצמכם מה הם הקווים האדומים שלכם, מה חשוב יותר ומה פחות ובעיקר איזה מחיר אתם מוכנים לשלם.

   לאחר אישור הסכם בערכאה השיפוטית, יהיה קשה מאוד לחזור מההסכמות ביניכם, על כן, אל תמהרו לחתום על הסכם גירושין מקפח.

   לא לברר על כלל הנכסים המחוזקים על ידכם

   זה הרגע לחקור את כלל הנכסים שלכם, דעו איזה נכסים קיימים לכם.

   אם לא תהיו מודעים לכל הנכסים שלכם, לא תוכלו להגיע להסכם גירושין שיכלול את כלל הזכויות שלכם ברכוש המשותף.

   עקבו אחר תיקי השקעות, הוציאו תדפיסי בנק ובחנו שאין תנועות חשודות, ככל שעולה חשד להברחת נכסים מצד אחד הצדדים פנו עם המידע שצברתם לעורך דין שימליץ לכם כיצד להתנהל מפה.

   היזהרו מסעיפים שלא יתקבלו בבית המשפט או לחלופין להשאיר את ההסכם ללא אישור בית המשפט

   סעיפים שלא יתקבלו בבית המשפט – הסכם גירושין הוא הסכם שנדרש לאישור של בית המשפט לענייני משפחה או לאישור של בית הדין הרבני ולמתן תוקף של פסק דין.

   הכנסת סעיפים מקפחים שברור כי הערכאה השיפוטית לא תאשר עלולה להוביל לביטול או שינוי סעיפים ואף לביטול ההסכם בכללותו.

   שימו לב, טעות נפוצה במיוחד היא הכנסת סעיפי מעין צוואה להסכם הגירושין, הסכם גירושין לא ישמש תחליף לצוואה, לכן הימנעו מהכנסת סעיפים שיכולים להתפרש כסעיפי צוואה.

   טעות נפוצה במיוחד היא הכנסת סעיפי מעין צוואה להסכם הגירושין

   לא לאשר את הסכם הגירושין בבית המשפט – פשוט מאוד, הסכם גירושין שלא אושר בפני אחת מהערכאות השיפוטיות, יהיה חסר תוקף.

   לכן, ככל שתימנעו מאישור זה, לא יהיה כל תוקף משפטי להסכם בניכם וככל שאחד הצדדים לא יעמוד בהסכם לא יוטלו עליו שום סנקציות משפטיות.

   לא לבטל צוואות הדדיות ומוטבי ביטוח

   לאחר מתן תוקף להסכם הגירושין, אתם יכולים לנוח מההליך המפרך נפשית שעברתם, אולם אל תנוחו יותר מידי לפני שתזכרו לבטל צוואות הדדיות שנערכו על ידכם בעבר, ככל הנראה לא תהיו מעוניינים שהבן זוג לשעבר ירש אתכם במותכם.

   כמו כן, אל תשכחו לבטל את הבן זוג כמוטב בביטוחים השונים על שמכם.

   לסיכום, פרידה תמיד כואבת גם אם היא נעשית בצורה יפה, עליכם להיות חזקים ומדויקים בעת עריכת הסכם הגירושין בשביל עצמכם ובעיקר בשביל ילדיכם. לצורך ניסוח הסכם גירושין מומלץ לפנות לייעוץ של עורך דין גירושין.

   אל תמהרו, שימו לב לטעויות הנפוצות שלעיל ונסו להימנע מהם. בהצלחה!

   *התוכן המופיע באתר Lawyersnet אינו מחליף ייעוץ משפטי פרטני מעורך דין. המבקר באתר ייקח בחשבון שכל הסתמכות על האמור – היא באחריותו הבלעדית.

   לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-8054051
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף