לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

היתרונות של תהליך גישור

יש מספר יתרונות ברורים לתהליך של פתרון סכסוכים בין פרטים בדרך של הידברות ישירה ובהסכמה. ראשית, הליך גישור חוסך עלויות כבדות ובירוקרטיה מסורבלת המלווה התנהלות מול בתי משפט בארץ ובעולם. כיום כבר ידוע כי בית המשפט עשוי להתעכב חודשים ושנים לפני מתן פסק דין, בתהליך הגורר אחריו השלכות ונזקים בלתי הפיכים. רק באמצעות הליך מוסכם הנקבע באופן אזרחי ואובייקטיבי ניתן לזרז את הפתרון לשביעות הרצון כל הצדדים המעורבים. שנית, צדדים יכולים לפנות למגשר מיד כאשר מתגלה הסכסוך, ביחד או לחוד. הם לא צריכים לחכות למעורבות של שופט או לצו בית משפט אשר ייתן את האות לתחילת הפתרון. כך ניתן לחסוך זמן וכסף ולהימנע מסכומי תביעות העומדים על עשרות אלפי שקלים.

היתרונות של תהליך גישור

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אדי סוברי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.

היתרונות של תהליך גישור אינם באים לידי ביטוי רק בהיבט הכלכלי. עו”ד לילך נחמיה מסבירה כי ברמה המעשית, ניתן להשתמש בגישור כמעט בכל תחום בו קיים סכסוך. הטכניקה נשארת דומה בין אם מדובר על סכסוכי שכנים, סכסוכים מוניציפאליים, סכסוכים עסקיים ואפילו מקרים רגישים של גירושין, פרידה, חלוקת רכוש, צוואות וכן הלאה. הליך הגישור אינו מבחין בין זירות משפטיות או דיני עוולות. המטרה המרכזית של התהליך היא להגיע להסכמה משותפת, הנשענת על רצונם החופשי של הצדדים.

סביבה נעימה לפתרון

עוד יתרון של גישור הוא פשטות התהליך. בעוד סכסוכים משפטיים נבדקים מנקודת מבט צרה, בתהליך מן הסוג הזה נבחרת ראייה רחבה המביאה בחשבון גורמים שונים. התהליך אינו מפשט את הסכסוך למונחים בינאריים: הוא מעלה לדיון את הנקודות החשובות, עוזר להגדיר סדר עדיפויות ויוצר סביבה נעימה יותר בין אנשים הנמצאים בסכסוך מרגישים נוח להיפתח ולהשתתף.

עו”ד לילך נחמיה – מסבירה על גישור ומבהירה כי גישור מתנהל באמצעות שיחות משותפות של הצדדים עם המגשר, ומשיחות נפרדות של כל אחד מהצדדים עם המגשר. במקרים אלו המגשר הוא למעשה גורם אובייקטיבי שתפקידו לפקח על השיחות ולהתוות את הדרך. המגשר מקובל על הצדדים והוא פחות מאיים מעורך דין, שופט או נציג של מוסדות הציבור. התנהלות מול מגשר היא נוחה ונעימה ולעיתים קרובות היא עוזרת להגיע לתוצאות הרצויות.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר Lawyersnet עורכי דין בישראל לעמוד כדי המלצה, חוו”ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עורכי דין בישראל לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עורכי דין בישראל עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף