לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

ניתוחי הגדלת חזה ורשלנות רפואית

ניתוח הגדלת חזה מלווה במספר סיכונים נפוצים. תופעת הלוואי העיקרית נקראת התכווצות קופסית ובה השד מתקשח כתוצאה מכניסת גוף זר והיווצרות מעטפת סביב השתל. שימוש בחומרים משופרים עשוי לצמצם את הסיכוי להתכווצות קופסית ולכן בשנים האחרונות נרשמו פחות מקרים מן הסוג הזה. בנוסף, כמו כל ניתוח פלסטי אחר גם בניתוחי הגדלת חזה קיים סיכוי מסוים לדימומים, זיהומים ושינוי בתחושה. לעומת זאת, פגיעות נפשיות מתעוררות במקרים של ניתוח כושל, פערים בין הציפיות למציאות וכדומה.

ניתוחי הגדלת חזה ורשלנות רפואית

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אדי סוברי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.

עיקרון ההסכמה מדעת

לא כל הסיכונים והסיבוכים איתם מתמודדות נשים לאחר ניתוחי הגדלת חזה הם תוצאה של רשלנות רפואית. העיקרון המנחה את בתי המשפט בפסיקות לגבי ניתוחים פלסטיים בכלל וניתוחי הגדלת חזה בפרט הוא ההסכמה מדעת. בית המשפט שואל ובודק האם הרופא העביר למטופלת את כל המידע הדרוש לצורך גיבוש ההחלטה. על הרופא לספר למטופלת על סיכויי ההצלחה, על הסיכונים, על טיפולים אלטרנטיביים ועל אופיו של התהליך. יתרה על כך, החוק קובע כי במידת האפשר חלה על הרופא חובה להראות למטופלת הדמיה של תוצאות הניתוח.

מי רשאי לבצע ניתוח חזה?

מלבד חובת ההסכמה מדעת, גם ניתוח חזה שבוצע על ידי רופא שאינו מומחה בכירורגיה פלסטית לא תמיד מהווה עילה לתביעת רשלנות רפואית. הרישיון לעסוק ברפואה כירורגית-פלסטית מונפק על ידי משרד הבריאות למי שהתמחה בתחום במשך שש שנים בתום לימודי רפואה כלליים. במקביל, בתקנות פקודת הרופאים ישנה פרצה המאפשרת לכל רופא האוחז ברישיון כירורגיה פלסטית לבצע ניתוחי חזה גם אם לא התמחה באופן ספציפי בדיספלינה הרפואית הזו.

יסודות רשלנות רפואית

על מנת לקבוע רשלנות רפואית בניתוחי חזה יש להוכיח שלושה יסודות. היסוד הראשון הוא הפרת חובת הזהירות המושגית והקונקרטית, היסוד השני הוא השאלה האם הרופא הפר את החובה המוטלת עליו והיסוד השלישי הוא הוכחת נזק. בהינתן היסודות הללו ניתן להגיש תביעת רשלנות נגד הרופא והמוסד המטפל. חשוב להתייעץ עם עורך דין לפני שעושים זאת ולהכיר פסקי דין תקדימיים על מנת למנוע עוגמת נפש.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר Lawyersnet עורכי דין בישראל לעמוד כדי המלצה, חוו”ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עורכי דין בישראל לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עורכי דין בישראל עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף