לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית בטיפול בחיות

תביעות רשלנות רפואית יכולות לעסוק גם בטיפולים שונים כאלה ואחרים ניתנים על ידי וטרינר. רשלנות רפואית בטיפול בחיות דורשת התייחסות מקצועית מקיפה. לא קל לזהות את הרשלנות הרפואית ולאבחן אותה, או לדרוש בגינה פיצוי מטעם הרופא המטפל או המוסד המשלח. משרד החקלאות הוא זה אשר אחראי על ניסוח החובות אשר מוטלות על וטרינרים בישראל. על פי הנוהל, וטרינר אשר נדרש לטפל בחיה חייב לדווח לבעלים על פרטי הטיפול. עליו להעניק לבעלי החיות אפשרות לבקר אותן במהלך האשפוז, כל עוד העניין לא מפריע לניתוח עצמו או מסכן את האנשים בסביבה. עוד קובעים הנהלים כי במידה והחיה נשארת לאשפוז במרפאה מכל סיבה שהיא, הרי שבעליה צריכים לקבל דיווח מלא ומפורט. נהלי הדיווח תקפים כמובן גם לגבי מקרים שונים של המתה בחסד.

רשלנות רפואית בטיפול בחיות

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אדי סוברי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.

מקרי רשלנות רפואית נפוצים ביותר

יש מספר מקרים בהם קל יותר להבחין ברשלנות רפואית של וטרינר. מקרים אלו כוללים אי ביצוע חיסון כנדרש, עיקור כלבה אשר גורם למוות, ניתוח שמסתבך ועוד. יחד עם זאת, החוק לוקח בחשבון את ההשתייכות של בעלי חיים לקבוצות סיכון מסוימות כאלה ואחרות. יש כלבים אשר ידועים בסיכוי הגבוה שלהם לחלות במחלות, ללא קשר לאופי הטיפול הרפואי שמעניק הוטרינר.

הגשת התביעה נגד רשלנות רפואית

מבחינת החוק וההתייחסות אל תביעות רשלנות רפואית בטיפול בחיות, ישנם שלושה סוגים עיקריים של מחלות. קיימות מחלות אשר מאפיינות בעלי חיים בלבד, מחלות אשר עוברות מבני האדם לבעלי חיים ומחלות משותפות. אי אבחון של מחלה אשר הביאה לנזק לאדם או בעל חיים אחר היא עילה ברורה לתביעת רשלנות רפואית חמורה. על מנת להתמודד עם רשלנות רפואית מן הסוג הזה ניתן לפנות למשרד החקלאות ולהגיש תלונה, או לשכור את שירותיו של עו”ד, להרכיב כתב תביעה ולהגישו לבית המשפט. תביעת רשלנות רפואית נבו נגד וטרינר חייבת להיות מלווה בצירוף חוות דעת רפואית, להסתמך על ראיות מובהקות ולהציג את פרטי הטיפול הלכה למעשה. בנוסף לכך, בתביעות רשלנות נגד וטרינר קיימת עילה של הסמכה מדעת אותה צריכים לספק כמובן בעלי החיה.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר Lawyersnet עורכי דין בישראל לעמוד כדי המלצה, חוו”ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עורכי דין בישראל לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עורכי דין בישראל עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף