Lawyersnet_MainPic עורכי דין בישראל
Lawyersnet_MainPic עורכי דין בישראל
פנייה לייעוץ אישי  איך לחפש עורך דין, שיטה מומלצת

  במדינת ישראל פועלים עשרות אלפים של עורכי דין בכל רחבי הארץ. אולם, הדבר אינו הופך את החיפוש אחר עורך דין טוב לקל יותר. נאמר אף יותר מזאת, ייתכן שההפך הוא הנכון.

  איך לחפש עורך דין, שיטה מומלצת

  שוק עורכי הדין מוצף ועל כן התחרות בין עורכי דין קשה ביותר. המשמעות היא כי לצד עורכי דין איכותיים, פועלים גם עורכי דין שאינם מקצועיים דיים.

  תוכן עניינים

  ההצפה של עורכי דין גורמת ללא מעט בעיות, ביניהן ירידה ברמת השירות והתנהגות שחורגת מכללי האתיקה המקצועית בשל הרצון לקבל לקוחות.

  לאור זאת, חשוב לפקוח עיניים ולבחור בקפידה את עורך הדין עמו נבחר לעבוד.

  איך מחפשים עורך דין? מהן שיטות החיפוש המקובלות ומהי השיטה המומלצת ביותר?

  מחפש עורך דין? ספר עורכי הדין

  אחת מן השיטות לחיפוש עורך דין הנה באמצעות ספר עורכי הדין אשר מהווה את המדריך הרשמי לעורכי דין בארץ.

  באמצעות ספר עורכי הדין ניתן לערוך חיפוש של עורכי דין בישראל ונוטריונים על פי מספר פרמטרים שונים כגון תחום העיסוק, המיקום הגיאוגרפי של המשרד, שפה וכולי.

  המידע המופיע בספר עורכי הדין מתעדכן מעת לעת ולשכת עורכי הדין בודקת כי המידע הרשום בספר עורכי הדין תואם לרישומיה.

  להוציא מקרים חריגים ביותר, מאגר עורכי דין של ספר עורכי הדין כולל אך ורק עורכי דין פעילים ואיננו מציג את פרטיהם של עורכי דין אשר הושעו מלשכת עורכי הדין או פרשו ממנה.

  כאשר אנו מחפשים עורך דין, מומלץ תמיד לבדוק אם שמו מופיע בספר עורכי הדין. במידה ולא, כדאי לצלצל אל לשכת עורכי הדין ולבדוק האם רישיונו של עורך דין מסוים נשלל.

  חיפוש עורך דין באמצעות ספר עורכי הדין חוסך הרבה זמן לאור האפשרות לחיפוש על פי פרמטרים שונים כמפורט לעיל.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   פורום משפטי – שם נמצא עורך הדין שלך

   בעידן האינטרנט, כל המידע לו אנו זקוקים נמצא במרחק של לחיצה על העכבר. הדבר נכון כמובן גם לגבי התחום המשפטי.

   במסגרת הפורומים המשפטיים הקיימים ברשת, נפתחה בפני הציבור האפשרות לקבל מידע משפטי עדכני, לשאול עורכי דין מומחים שאלות בתחומם וכן לפנות לקבלת ייעוץ אישי.

   עורכי דין המשמשים כמנהלי פורומים, הם עורכי דין מקצועיים בעלי מומחיות בתחומים המשפטיים של הפורום אותו הם מנהלים.

   חיפוש עורך דין דרך הפורומים המשפטיים, מאפשר לנו להתרשם מן המקצועיות והבקיאות שמפגין עורך דין באופן בו הוא משיב לשאלות הגולשים.

   הפורומים המשפטיים ברשת מתחלקים לתחומים מקצועיים מוגדרים ולכן ניתן בקלות למצוא עורך דין המתמחה בענף המשפטי הרלוונטי לנו.

   נוסף על זאת, גולשים רבים כותבים על ניסיונם עם עורכי דין שונים וכך ניתן לקבל גם המלצות על שירות מקצועי טוב.

   מן האמור לעיל, אנו מבינים כי חיפוש עורכי דין באמצעות הפורומים המשפטיים ברשת, היא השיטה המומלצת לחיפוש עורך דין.

   בחירת עורך דין – ממה צריך להיזהר?

   בפתחו של המאמר, הזכרנו את בעיית ההצפה של עורכי דין. אכן, בישראל פועלת כמות רבה מאוד של עורכי דין, דבר אשר ללא ספק השפיע משמעותית על תדמיתו של מקצוע עריכת הדין.

   כאשר אנו שוכרים את שירותיו של בעל מקצוע, יש תמיד לנקוט באמצעי זהירות. אין הדבר שונה כאשר אנו מחפשים עורך דין ולאור התחרות הקשה שבין עורכי הדין בארץ, יש לשים לב למספר דברים:

   1. עורך דין בעל שם: כאשר אתם מחפשים עורך דין, הקפידו לפנות אל עורך דין מוכר ובעל שם בתחומו. מומחיות היא מילת המפתח כאן. על כן, לא כדאי לפנות אל עורך דין אשר אינו בקיא בענף המשפטי הספציפי.

   2. גובה שכר הטרחה: מספרם הגדול של עורכי דין בישראל הוביל להורדת תעריפי שכר הטרחה. מרכיב זה כשלעצמו, מטיב עם הלקוחות שצריכים לשלם פחות אולם, יש להיזהר מפני הצעות שכר טרחה נמוכות מדי.

   עורך דין אשר גובה מעט מדי מלקוחותיו, אינו יכול לשמור על ספרייה משפטית מעודכנת, אינו יכול לרכוש ציוד משרדי מתקדם ויש לדבר השלכה ישירה על איכות עבודתו.

   3. פגישה ראשונה: בשיחות הטלפון שהנכם מקיימים עם עורכי דין טרם הפגישה, וודאו אילו מסמכים עליכם להביא עמכם וכמו כן, בדקו האם הפגישה הראשונה כרוכה בתשלום.

   ישנם עורכי דין אשר אינם גובים שכר טרחה וכך תוכלו להגיע אל הפגישה רגועים יותר.

   במידה ומתגלה לכם בשיחת הטלפון כי עורך דין גובה עבור הפגישה הראשונה, כדאי לנהל משא ומתן ולסכם למשל כי התשלום בעבור הפגישה הראשונה יקוזז עם מסירת התיק לטיפול עורך הדין.

   4. חוות דעת שנייה: אם אינכם בטוחים כי מצאתם עורך דין מתאים, אינכם משוכנעים כי אופן הטיפול שלו טוב, הסבירו בנימוס בתום הפגישה, כי עליכם לחשוב על העניין וגשו לקבל חוות דעת מקצועית נוספת.

   —————————————

   קריאה נוספת:

   – סיוע משפטי בהתנדבות שכר מצווה ופרו בונו – שיל >>

   אתר משרד המשפטים >>

   *התוכן המופיע באתר Lawyersnet עורכי דין בישראל אינו מחליף ייעוץ משפטי פרטני מעורך דין. המבקר באתר ייקח בחשבון שכל הסתמכות על האמור – היא באחריותו הבלעדית.

   לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-8054051
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף